آموزشگاه زبان ایران مهر

برگزاری دوره های انگلیسی،آلمانی،فرانسه


 
 
معرفی آزمون:
آیلتس (IELTS) یک امتحان پیشرفته زبان انگلیسی است که متقاضیان ادامه تحصیل در خارج از کشور  و همینطور کسانی که قصد مهاجرت و دریافت ویزای کاری دارند باید در این امتحان شرکت کرده و نمره حد نصاب لازم را که از سوی مؤسسه مورد نظر اعلام می‌شود کسب نمایند. نمره قبولی یا مردودی در این امتحان وجود ندارد بلکه نمره مورد نیاز از سوی دانشگاه موردنظر یا کشور پذیرنده نیروی کار براساس رشته کاری موردنیاز اعلام می‌شود، این نمره معمولاً بین بازه 5 تا 7 در نوسان است. همچنین نتایج این آزمون برای متقاضیان دوره دکتری تخصصی (PHD) برای وزارت علوم و دانشگاه آزاد نیز مورد قبول می باشد.
دو نوع امتحان آیلتس وجود دارد:
نوع اول ویژه ادامه تحصیل که به آن آیلتس آکادمیک گفته می‌شود و نوع دوم ویژه اقامت و کاری که به آن آیلتس جنرال اطلاق میشود. این دو امتحان صرفاً در بخش اول Writing و در نوع متن های بخش Reading با هم تفاوت دارند و در بقیه بخشها شامل Listening، Speaking، بخش2 Writing و حتی نوع  سؤالات Reading کاملاً مشابه هم می باشند.
آزمون Speaking در روزی متفاوت از آزمون کتبی که شامل مهارتهای خواندن (Reading)، نوشتن (Writing) و گوش کردن (Listening) می باشد برگزار میگردد که مدت زمان آن 11 تا 14 دقیقه می‌باشد درحالیکه مدت زمان آزمون کتبی 2 ساعت 40 دقیقه است.
 
معرفی دپارتمان آیلتس (IELTS) آموزشگاه زبان ایران مهر بابل:
با توجه به اینکه امروزه آزمون آیلتس به عنوان معتبرترین و کامل ترین ارزشیابی میزان سطح و توانایی زبان انگلیسی افراد در دنیا مطرح می باشد و کمبود مرکزی جامع و تخصصی برگزاری دوره های آمادگی آیلتس و آزمون های آزمایشی آیلتس (پیش آزمون آیلتس) و همچنین برگزاری رسمی آزمون ها در استان مازندران و شهرستان بابل احساس می شد و با توجه به دور بودن مراکز معتبر و تخصصی آیلتس از استان و پراکندگی متقاضیان آن آموزشگاه ایران مهر تصمیم به ایجاد مرکزی جامع که تمام نیاز های متقاضیان آموزش و آزمون های آیلتس را در خود داشته باشد گرفت. این واحد آموزشی به شکل کاملا هماهنگ با دپارتمان آموزش زبان انگلیسی (دوره های آکادمیک آموزش زبان انگلیسی) و به طور مستقل عمل کرده تا متقاضیان با هر سطح توانایی زبان بتوانند خود را برای دریافت مدرک آیلتس آماده کنند، تالار افتخارات آیلتس آموزشگاه زبان ایران مهر گواهی بر عملکرد حرفه ای و تخصصی در زمینه آیلتس در استان مازندران و شهرستان بابل می باشد.
 
 
 
معرفی دوره ها:
 
Pre-IELTS
این دوره در 4 بخش مخصوص هر مهارت تقسیم بندی شده است که افرادی که از سطح  توانایی حداقل pre-intermediate برخوردار هستند می‌توانند در هر کدام از این دوره ها بنابر علاقه خود یا وجود کاستی ها وضعف خاص شرکت کنند.الزامی برای شرکت در هر۴مهارت وجود ندارد و انتخاب یک یا هر 4 مهارت بعد از آزمون تعیین سطح مشخص می شود.در هر کدام از 10 جلسه‌های مورد اشاره تلاش بر این است که دانشجو به سطح قابل قبولی برای کسب آمادگی حضور در همان مهارت در کلاس (IELTS) برسد.چون حضور در مهارتهای مخصوص IELTS مستلزم برخوردار بودن از سطح زبانی حداقل intermediate می باشدکه با حضوردر کلاسهای ‍پیش آیلتس حاصل میشود.کسانی که از سطح حداقل intermediate  برخوردار می باشند می توانند در این دوره شرکت کنند تا با افزودن به دانش زبانی خود دوره  حرفه‌ای تری را در آیلتس بگذرانند و بیشتر توجه خود را معطوف به نکات ارایه شده تستی مخصوص آیلتس کنند و ضعف خاصی در درک زبانی بخصوص از لحاظ لغت و گرامر نداشته باشند. نمرات ارایه شده در تالار افتخارات مؤسسه بیانگر این واقعیت است که هرچقدر فردی از لحاظ دانش زبانی در سطح بالاتری باشد احتمال کسب نمره بالاتری در آیلتس را خواهد داشت.بسیار غیر محتمل است که فردی با سطح pre-intermediate  یا intermediate صرفا با  شرکت در دورهای مخصوص Ielts موفق به کسب نمره 7 یا 7.5 در آیلتس شود.
 
IELTS
هدف این دوره کاملاً تخصصی و مخصوص نکات سؤالات Reading وListening و همینطور آشنایی کامل با نوع سؤالات Speaking ومعیارهای نمره دهی آن و در نهایت چگونگی نوشتن منطبق بر معیارهای  نمره دهی Writing می باشد.حضور در هر 4 مهارت برای کلیه داوطلبان الزامی است مگر کسانیکه  قبلاً در آزمون آیلتس شرکت کردند و با ارایه نمره آیلتس در یک یا چند مهارت بطور خاص شرکت  خواهند کرد. افرادی که خواهان شرکت در یک یا دو مهارت خاص میباشند(بدون ارایه نمره IELTS )  ملزم به حضور در آزمون تعیین سطح می باشند وبا توجه به قرار گرفتن در سطح مطلوب و مورد نیاز آن مهارت مجاز به شرکت در ده (10) جلسه مخصوص آن مهارت می شوند.